Hipnozun Beyin Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Hipnoz beyin taramalarında kullanılan bir yöntemdir. Beyni eskiye döndürerek geçmişi hatırlatma yoluyla sorunların derinine ve kaynağına inilebilir.
Sigara içmeyi durdurmak, bazı ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılmak gibi faydaları vardır. Basit bir gevşeme ve uzman bir doktor ile bu sağlanır. Fonda hafif bir klasik müzik eşliğinde hastaya telkin verilir ve olmak istediği koşulları hayal etmesi sağlanır.

Böylece zihin rahatlar ve sorunların kaynağı ile birlikte nasıl çözüm bulunacağı ortaya çıkar. Akıl hayal zihin üçlemesi burada rol alır. Konsantre için beyin dış kaynaklara kapatılır ve etkisi % 100 görülür. Çalışmanın lideri Dr William McGeown, psikoloji bölümünde öğretim görevlisidir.
Hipnozun faydaları şu konularda etkilidir. Sigarayı bırakmak. kilo dengesini korumak, kilo vermek, stres kontrolü, konuşma becerilerini geliştirmek, utangaçlığı yenmek, fobileri yenmek, büyük acıların hafifletilmesi, tıbbi operasyonlarınyapılması, özgüven artışı, endişe, kaygı ve utangaçlığı azaltmak, fobileri yenmek, öğrenme kapasitesini artırmak, tıpta ameliyatlarda, ağrıların azaltılmasında ve alerjik bazı rahatsızlıkların tedavisinde.